Ağ Günlükleri

- Advertisement -

Tevhid dini ne demek?

Tevhid, İslam dini terimi.İslam`da, Allah`ın tekliğini tasdik edip O`ndan başka ilah edinmemek, Allah`ın kitabına aykırı söylemlere inanmamak, yalnızca Allah`a ait olan sıfatları ve özellikleri O`ndan başkasına -ister melek olsun, ister peygamber olsun, ister din adamı olsun hiç kimseye- yakıştırmamak, din koyucu olarak yalnızca Allah`ı görmek ve kulların Allah`ın kontrolünde olduğuna ve bir gün hesap verileceğine inanmaktır. 
Tevhid (din)
Tevhid, İslam dini terimi.&nbs

Sülük tedavisinin faydaları nelerdir?

Kimimizin bu hayvanı düşündükçe midesi bulansa da aslında şifa sebebi bir hayvandır. Birçok hastalıkta yararı görülmüş bir yöntemdir. Sülüklerin besinleri pis kan ve ölü deridir. Doyduklarını bilmezler ve eğer siz bir yerinize sülük tuttuysanız orada çatlayana kadar kan emerler. Bu yüzden bilen biri tarafında yeterli miktarda tutulduktan sonra oradan alınmalıdır. Kan emmeden 45 gün yaşayabilirler. Kurbağa, balık gibi hayvanların kanlarını emerek beslenirler. Sülük tedavisi yöntemi gerçekten bu işten anlayanlar tarafından yapılabilmektedir.

Hacamat ne zaman yapılır?

Hacamat ne zaman yapılır | Hacamat kimlere yapılır?
Hz. Muhammed (sav.)'in “Şifa üç şeydedir: Bal şerbeti içmekte, hacamat aletini vurmakta (Yani hacamat olmakta) ve ateş ile dağlama yapmakta. Fakat ümmetimi ateşle dağlamaktan men ederim!" hadis-i şeriflerinde buyurduğu şifa kaynağı hacamat nedir? Kimlere yapılır? Hacamat hangi günler yapılır? İşte hacamat hakkında bilinmesi gerekenler...
Hz. Muhammed (sav.)'in “Şifa üç şeydedir: Bal şerbeti içmekte, hacamat aletini vurmakta (Yani hacamat olmakta) ve ateş ile dağlama yapmakta.

Tenkis davası zamanaşımı ne zaman başlar?

Yargıtay Hukuk Daireleri Kararları; TENKİS DAVASINDA HAK DÜŞÜRÜCÜ SÜRE. Tenkis davası açma hakkı, mirasçıların saklı paylarının zedelendiğini öğrendikleri tarihten başlayarak bir yıl ve her halde vasiyetnamelerde açılma tarihinin, diğer tasarruflarda mirasın açılması tarihinin üzerinden on yıl geçmekle düşer.

Sayfalar

RSS - ağ günlükleri beslemesine abone olun.