Buradasınız

Blog

- Advertisement -

Burun estetiği sonrası yapılması gerekenler

Burun estetiği ameliyatı süreci kadar sonrası da oldukça önemlidir. Peki, burun estetiği sonrası nelere dikkat edilmelidir. Ameliyat günü ameliyattan sonra sulu ve yumuşak gıdalar önerilir. Ameliyattan üç saat sonra beslenmeye başlanabilir. Ameliyatın ertesi gününden itibaren normal beslenme alışkanlığına dönülebilir. Ancak ilk günlerde acılı ve baharatlı gıdalardan kaçınılmalıdır.

Güzel bir cilt için Patates maskesi nasıl yapılır, faydalı mı

Peki, patates maskesi nasıl yapılır? Cildinizin pürüzsüz, sağlıklı ve canlı gözükmesini isteyenler için patates maskesi tarifini paylaşıyoruz. Kimyasal ürünler kullanmak yerine, bu doğal maskeyi yaparak cildinizi porselen görünüme kavuşturabilirsiniz. Peki, patates maskesi nasıl hazırlanır?
Patates maskesi nasıl hazırlanır?

Şeftalinin faydaları nelerdir

Vitamin ve mineral zenginliğinin yanı sıra hoş kokusu ve lezzetli bir tadı olan şeftalinin faydaları...Şeftali tek başına yendiğinde sindirim süreci çok hızlı çalışır. Bir ana öğünün hemen ardından şeftali yemek, sindirim sırasında diğer gıdalar ile birleştiğinde midede mayalanmaya neden olabilir bu da hazımsızlık, mide ekşimesi gibi sindirim rahatsızlıklarına neden olabilir. Bu nedenle ana öğününüzün hemen ardından şeftali yememelisiniz.

Diyabetik ayak hastalığı nedir, Diyabetik ayak hastalığı tedavisi

Kanserli bir hastada 5 yıllık yaşam oranı yüzde 40 ila 50 civarında bulunuyor; ancak diyabetik ayak hastalığı sebebiyle ayağı kesilen bir hastanın 5 yıllık yaşam oranı yüzde 30'lara düşüyor" dedi. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Hakan Zor, şeker hastalarında görülen 'diyabetik ayak' hastalığı ve hastalığın tedavisiyle ilgili açıklamada bulundu. Doç Dr. Zor, bu hastalığa zamanında müdahale edilmediğinde hastanın ilk etapta ayağını, daha sonra da hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Hamilelik belirtileri nelerdir? Hamilelik belirtileri ne zaman başlar?

Hamilelik belirtileri başında herkesin bildiği gibi adet gecikmesi gelmektedir. Ama bu durum herhangi bir hormonal bozukluktan, stresli bir dönemden, yumurtalıklarda oluşan bir rahatsızlıktan ya da yumurtlama döneminde alınmış bir ilaçtan bile kaynaklı olabilir. Anlamanın en kolay yolu gebelik testleridir. Bunun dışında; hamile olduğunuzu anlamanız için gözlemleyebileceğiniz diğer belirtiler...

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

İŞKUR Açıkladı: 7 Bin 400 Suriyeli, 7 Bin 400 Türk İşe Alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İŞKUR tarafından Dünya Bankası işbirliğinde hayata geçirilen Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları İçin İstihdam Desteği Projesi Ankara’da düzenlenen açılış toplantısıyla başladı. 30 ay sürecek proje kapsamında 7 bin 400’ü Suriyeli sığınmacı ve 7 bin 400’ü ise Türk vatandaşı olmak üzere toplam 14 bin 800 kişiye ulaşılarak bu kişilerin istihdamına destek olunması hedefleniyor.

Hafta Sonu Doğada Gezilecek Yerler - İstanbul

Oysa ki; insan negatif enerjisini, huzursuzluklarını doğada gezerek; doğanın muhteşem sesini dinleyerek atabilir. Hafta sonu İstanbul’un kalabalığından, betonlarla çevrilmiş yapısından kurtulmak istiyorsanız, bütün olumsuzluklara rağmen doğasını koruyan, doğayla iç içe yerlerinde hafta sonunuzu ailecek geçirmeye ne dersiniz? ►İstanbul Gezilecek Yerler içeriğimize ek olarak İşte, sizin için derlemiş olduğumuz İstanbul'daki doğada gezme rotaları.

YILDIZ PARKI

Sigarayı Bırakma Yöntemleri, Sigara Nasıl Bırakılır !

Sigara Neden Bağımlılık Yapıyor ?

Tütünün geçmişi Kristof Kolomp'un Amerika'yı keşfine kadar dayanmaktadır. Amerikalı yerlilerden öğrendikleri tütün, önce Avrupa'da daha sonra ise savaşlar ile birlikte Anadolu ve diğer coğrafyalarda yaygınlaşmaya başladı. Tütün, bünyesinde bulunan nikotin isimli madde nedeniyle kullanan kişilerde bağımlılık yapıyor. Sigara içmek ya da içen birinin dumanını solumak insanda ciddi sağlık problemlerini ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Sigara Bırakma Hattı ALO 171

Dünyanın En Lüks Adaları

Deniz veya göl tarafından her tarafı sularla kaplı kara parçaları olan adalar, bir çocuğun şaşkınlığıyla “O kara parçası suyun üzerinde nasıl duruyor öyle?” diye düşünmemize neden olan doğa harikalarıdır. Ada tatili yapmak, kendimizi en özgür hissettiğimiz tatil seçeneklerinden biri; çünkü etrafta her gün gördüğümüz arabalar ve yüksek binalar yerine uçsuz bucaksız mavilikler oluyor.

En İyi 25 Komedi Filmi

En iyi Komedi filmleri, sinemanın en çok tercih edilen film türleri arasında yer almaktadır. Bizlerde bunun farkındayız ve sizler için tüm zamanların en çok izlenen komedi filmlerini bir liste haline getirdik. Komedi filmlerini oluşturduğumuz liste içerisinde Türk komedi filmlerine yer vermedik. Eğer komedi filmi hayranıysanız kesinlikle yerli (yeşilçam) komedi filmlerinin en iyilerini şimdiye kadar izlemiş olmanız gerekir. Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, G.O.R.A., Pardon, Aile Arasında… Komedinin en güzel eserleri olan bu yerli filmleri izlememiş olamazsınız...

Dünyanın En Çok İzlenen Filmleri

Sinema tarihi boyunca en yüksek oy alan filmlerin haricinde, izleyenin bir daha izlediği ve en çok izlenme rekoru kıran filmleri ... Filmler bizim bir parçamızdır. Tiyatro ile başlayan etkileyici akım, kameranın icadından sonra beyaz perde de büyük etkiler yaratmıştır. Dünyanın en büyük sektörlerinden biri olan sinema, günümüzde milyon dolarlık film endüstrisi haline gelmiştir. Bazı filmleri bir defa izlemek çoğumuz için yeterli gelmez.

Antalya’nın Gezilecek Tarihi 5 Güzel Yeri

Türkiye’de insanlığın en eski yerleşim merkezi olan Karain Mağarası, denizden dağ zirvelerine kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış antik kentleri, Türkiye’nin en büyük müzelerden biri olan Antalya Müzesi ve dünyaca ünlü Likya Yolu Antalya’nın en dikkat çeken tarihi zenginliklerinden. Turizmi dört mevsime yayan iklimi ile aynı mevsimde hem denize girip hem kayak yapabilme şansı sunan Antalya, doğa güzellikleri arasında keşfedilmeyi bekleyen birçok tarihi kenti barındırıyor.

Andriake Antik Kenti

Düzenlenen ve kazıların devam ettiği bölümünün içinde "Likya Uygarlıkları Müzesi" yer almaktadır. Tek biletle hem antik kent hemde müze gezilmektedir. Müzekart geçerli olan örenyerinde yazın devam eden kazıları izlemek, harcanan emeği görmek burayı daha çok sevmenizi sağlayacaktır. Ziyaret saatleri Nisan-Ekim 09.00-19.00, Kasım-Mart 08.00-17.00 arasıdır. 2017 Giriş ücreti ise 5,00 TL dir. Andriake MÖ 197 yılında Seleukos Hanedanı Kralı III. Antiokhos'un kenti Ptolemaioslar'dan ele geçirmesiyle tarih shnesine çıkmıştır.

Kırışıklığa neden olan 4 tehlikeli alışkanlık

1. Yana doğru uyumak: Yapılan araştırmalar bir takım uyku alışkanlıklarının 'gece çizgilerine' yol açtığını göstermiş. Bu kırışıklıklar, uzun süre aynı şekilde yüzüne yastıkla baskı yaptığında meydana geliyor. Çözüm: İlk önerimiz, sırt üstü uyumayı alışkanlık haline getirmen. Yastık kılıfını ise iğek bir yastık kılıfı ile yenilemeyi deneyebilirsin. 

5 Adımda Güzellik rehberi ! Işıldayacaksınız !

Hava derecesinin tek rakamlı olduğu bu aylarda, güneşi daha az görmemiz, sağlıklı ışıltımızın solup gitmesine neden olur! Neyse ki, kış aylarında da ışıldayabiliriz... Bunun için şimdiden makyaj tekniklerine teşekkürler! Işığı yansıtan güzellik ürünleri ile, gündelik görünümümüzü anında parlatabiliriz! İşte bizim önerilerimiz...

Hadise'nin kardeşi Derya Açıkgöz'den Juventus'un yıldızı Emre Can'a beğeni markajı

Hadise’nin tasarımcı kardeşi Derya Açıkgöz, Juventuslu futbolcu Emre Can’ı yakın markaj yaptı.Derya Açıkgöz, sosyal medyada takip etmediği 25 yaşındaki ünlü futbolcunun paylaşımlarını Instagram'da tek tek beğendi.Türk asıllı Alman futbolcu Emre Can, Bayern Münih ve Liverpool'un ardından geçtiğimiz yıl İtalyan devi Juventus'a transfer olmuştu.Geçtiğimiz yıla kadar ablasının imaj danışmanlığını üstlenen Açıkgöz, ünlü şarkıcıyla yollarını ayırınca annesiyle doğum yeri olan Belçika'ya dönmüştü.

Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu - Fast Five

Bu macerada eski polis Brian O’Conner (Paul Walker), kanunların karşı tarafındaki eski suçlu Dom Toretto (Vin Diesel) ile ortaklık yapıyor. Dwayne Johnson, en son büyük yarış için geri dönen sevilen isimler, Jordana Brewster, Chris “Ludacris” Bridges, Tyrese Gibson, Sung Kang, Gal Gadot, Matt Schulze, Tego Calderon ve Don Omar’a katılıyor.Brian ve Mia Toretto (Brewster), Dom’u özgürlüğüne kavuşturduktan sonra, yetkilileri atlatmak için sınırları geçtiler. Şimdi Rio de Janeiro’nun bir köşesinde ortaya çıkıyorlar. Özgürlüklerini kazanmak için son bir işe asılmak zorundalar.

Harry Potter 8 Ölüm Yadigarları Bölüm 2

Ancak Hermione, Ron ve Harry bu hayati önem taşıyan eşyayı aramaktan da vazgeçmemişlerdir. Bunca arama sırasında çıkarlarına olan tek şey Dark Lord’un bu araştırmalarından haberi olmamasıdır fakat bu durumda kısa süre içinde değişir. Çünkü Dark Lord, Hermione, Ron ve Harry’nin, Horcruxes’un peşinde olduklarını ve eşyayı bulur bulmaz yok edeceklerini öğrenir ve bunun üzerine bu üç genç büyücü bir an da kendilerini asla karşılaşmadıkları devasa bir savaşın içinde bulurlar.

Hızlı ve Öfkeli 6 - Fast and Furious 6

Dom ve Brian yaptıkları Rio soygununda ekiplerine 100 milyon dolar kazandırdıklarından bu yana paraya para dememişler paranın zevkini çıkartmaktaydı. Sadece içlerinde saklanmadan kaçmadan yaşamak evlerinde olmak arzusu da vardı. Çok paraları olmuş olsada ailelerinin yanında olmak istiyorlardı. Bu sırada Hobbs dünyadaki 12 ülkeye yayılmış olan suç organizasyonunu araştırmaya geçer. Hızlı ve Öfkeli 6 tek part yada Hızlı ve Öfkeli 6 tek parça olarak da filmi izleyebilirsiniz.Hızlı ve Öfkeli 6; Hızlı ve Öfkeli serisinin 7 Mayıs 2013'te gösterime giren filmidir.

Korku Seansı - The Conjuring Filmi

Kızların baba ve anneleri evdeki bir takım işlerle uğraşmaktayken çocuklar oyun oynamaya başlarlar. Oynadıkları oyun saklan ve el çırp oyunudur. Oyun esnasında kızlardan birisi evin karanlık mahzenine inen gizli bir yer bulur. Roger bu mahzeni merak edip incelemeye çalışır ve mahzende bir sürü eski eşya ile karşılaşır. Daha sonra yatmak için yukarı çıkar. O günün gecesinde paranormal olaylar yavaş yavaş başlar. Evdeki bütün saatler tam 3.07 de durmuştur ve sonra kötü birşey olur. Bahçenin arka tarafında köpekleri Sandie'nin ölüsünü bulurlar.

Harry Potter 7 Ölüm Yadigarları Bölüm 1

Bir an önce bir şeyler yapılamazsa Voldemort’a karşı kimse duramayacaktır. Buna Harry daha fazla dayanamaz ve bir an önce bir şeyler yapmak için Hermenione ve Ron ile kafa kafaya verir. Sonunda bu korkusuz üçlümüz Dumbledore’un işini tamamlayıp Horcruxes’un geri kalanını bulmaya ve Dark Lord ile savaşıp onu yenmeye karar verirler! IMDB tarafından 7.7 puana layık görülen Harry Potter Ölüm Yadigarları Bölüm 1 filminde Ölüm Yadigarları serisinin sonuna gelinirken oyuncu kadrosunun yıldızları olarak hala bildiğimiz kadro devam ediyor. Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson...

Güzel Sözler 2020, Günün En Güzel Sözleri, Anlamlı Sözler

Hayatınızı yaşamanın sadece iki yolu var. Biri sanki hiçbir şey bir mucize değilmiş gibi diğeri sanki her şey bir mucizeymiş gibi…

“Ölümden korkmuyorum; Sadece olduğu zaman orada olmak istemiyorum. ”  Woody Allen

Mükemmel olmadığımı biliyorum ve mükemmel olmak için yaşayamam. Parmaklarınızla beni göstermeye başlamadan önce ellerinizin temiz olduğundan emin olun! ” - Bob Marley

“Hayat bir kitap ve henüz okumadığım binlerce sayfa var.”

"Yarın ölecekmişsin gibi yaşa. Sonsuza dek yaşayacakmış gibi öğren. ” - Mahatma Gandhi

Güzel Sözler 2019, Günün En Güzel Sözleri, Anlamlı Sözler

Hayatınızı yaşamanın sadece iki yolu var. Biri sanki hiçbir şey bir mucize değilmiş gibi diğeri sanki her şey bir mucizeymiş gibi…

“Ölümden korkmuyorum; Sadece olduğu zaman orada olmak istemiyorum. ”  Woody Allen

Mükemmel olmadığımı biliyorum ve mükemmel olmak için yaşayamam. Parmaklarınızla beni göstermeye başlamadan önce ellerinizin temiz olduğundan emin olun! ” - Bob Marley

“Hayat bir kitap ve henüz okumadığım binlerce sayfa var.”

"Yarın ölecekmişsin gibi yaşa. Sonsuza dek yaşayacakmış gibi öğren. ” - Mahatma Gandhi

Adet düzeni ? Adet düzensizliği nedir ? Adet kanaması(Regl) Nedir?

Her insanın vücudundaki her düzenin birbirinden farklı olduğu gibi adet düzeni de kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Yılardan beri yapılan çalışmalar ve elde edilen veriler sonucunda ; -İdeal sürenin 28 ± 7 gün olduğu yani bir kanamanın ilk gününden, sonraki kanamanın ilk gününe kadar geçen sürenin en az 21 en fazla 35 gün olmasını normal kabul etmekteyiz.

Kadınlarda cinsel isteksizlik ve orgazm olamama

Yaşamak ,dünyada kalmak bir haz ve zevktir, ölüm ise elem ve kederdir, insan ve tüm canlılar elemden kaçar hazza yönelirler. Her canlı yaşamda kalmayı ister ve bunun için çaba gösterir. Yaşamda kalabilmek yani ölmemek için doğuştan var olan bazı yeteneklerimiz vede hislerimiz vardır,bunlar sonradan öğrenilmez,değiştirilemez şeylerdir.Hayvanlarda bunlara iç güdü diyoruz,insanlardakine ise DÜRTÜ ismini veriyoruz. Dürtüler biliçaltından gelir.Çok kabaca bir örnek verirsek yeni doğmuş bir bebeğin meme emmeyi bilmesi veya acıkınca ağlaması bir dürtdür.

Kara üzümün faydaları nelerdir ?

Kara üzüm, güzellik iksiri, gerçek beyin besini ve zayıflamak için yapılan rejimlerin ana ürünüdür.- Kara üzüm tıpkı aspirin gibi kanı sulandırdığından koroner kalp hastalıklarına karşı insanları koruyucudur. - Kara üzümün kabuğunda bulunan ve fitoaleksin grubu bileşiklerden olan resveratrol vücutta kanser oluşumunu engeller. - Bazı karaciğer rahatsızlıkları ve kansızlık tedavisinde de etkilidir - Kara üzüm, içerdiği meyve asitleri ve lifli yapısından dolayı mideye zarar vermeksizin böbrek ve bağırsak sisteminin düzenli çalışmasını sağlar ve kanın temizlenmesi için yardımcı olur.

Sayfalar

Paylaşın

RSS - ağ günlükleri beslemesine abone olun.