Dünyanın En Lüks Adaları

Advertisement

Deniz veya göl tarafından her tarafı sularla kaplı kara parçaları olan adalar, bir çocuğun şaşkınlığıyla “O kara parçası suyun üzerinde nasıl duruyor öyle?” diye düşünmemize neden olan doğa harikalarıdır.

Deniz veya göl tarafından her tarafı sularla kaplı kara parçaları olan adalar, bir çocuğun şaşkınlığıyla “O kara parçası suyun üzerinde nasıl duruyor öyle?” diye düşünmemize neden olan doğa harikalarıdır. Ada tatili yapmak, kendimizi en özgür hissettiğimiz tatil seçeneklerinden biri; çünkü etrafta her gün gördüğümüz arabalar ve yüksek binalar yerine uçsuz bucaksız mavilikler oluyor.

Bu yazıda dünyanın en özel ve lüks adalarını sıraladık. Tatilinizi bu adalarda yaparak kendinizi şımartabilirsiniz.Dünyanın dört bir yanındaki okyanuslara dağılmış tropik adalarda kusursuz bir tatil yapmak isterseniz, küçük bir servet ödemeniz gerekecek.Tropik adalarda olmak kendimizi en özgür hissettiğimiz tatil olacak. Çünkü etrafta her gün gördüğümüz arabalar ve yüksek binalar yerine uçsuz bucaksız mavilikleri göreceğiz. Kalabalık yok, gürültü yok.

En özeli de bastığınız kumlara sizden önce sayılı kişilerin basmış olması. Tatil yapmak istiyorsunuz ve para sizin için engel teşkil etmiyorsa her yeri huzurla dolu fazlasıyla lüks tropik adalara gidebilirsiniz. Çok az kişinin tatma şansını yakaladığı bu lüks tatil mekanlarında doğanın büyüsüne kapılıp gideceksiniz.

  • Shelter Adası / Montana 59.5 milyon dolarlık adada, 3000 metre karelik özel mülk bulunmaktadır.
  • Omfori Adası / Yunanistan Yunanistan'ın yaşadığı ekonomik krizden sonra satılığa çıkarılan bir adadır ve 60 miyon dolar değerindedir.
  • Caye Chapel Adası / Belize Belizeşehrine 26 km uzaklkta olan bu adamızda küçük hava alanı, marine, 2400 metrekarelik kulüp binası, bar ve havuz bulunmaktadır. Fiyatı 65 milyon dolardır.
  • D'Arros Adası / Seyşeller 94 Milyon dolara satılığa çıkarılan adanın, önümüzdeki 10 yıl içinde çok fazla değerleneceği düşünülmektedir.
  • Ronde Adası / Grenada Yıllardır keşfedilmeyi bekleyen Ronde Adası'nın değeri tam 100 Milyon Dolardır.
  • Necker Adası / Britanya Virgin Adaları Richard Branson'a ait ada, 28 kişilik bir kapasiteye sahip olan, muhteşem bir tatil mekanı halini almıştır. 100 Milyon Dolara satılacak olan ada, çok karlı bir ticaret olabilir.
  • Rang Yai Adası / Güneydoğu Asya Phuket Uluslararası Havaalanına 20 dakikalık mesafede olan ada, 160 milyon dolara satılığa çıkarılmıştır. Eğer bütçeniz varsa çok karlı bir yatırımdır.
  • Lisbon Adası / Portekiz En pahalı adalarımızdan ikincisi olan Lisbon Adası'nın değeri en başta 350 milyon dolar iken, düşürülmüş ve 310 milyon dolar olarak karar verilmiştir. Adanın yüzölçümü 1.250 hektardır.
Turizm / Seyahat Rehberi
Blog

Advertisement