Kırışıklığa neden olan 4 tehlikeli alışkanlık

Advertisement

Gündelik olarak yaptığın bazı alışkanlıklar, cildin erkende yaşlanmasına ve kırışıklık görünümüne yol açabilir. Bunun önüne geçmek için bilmen gerekenleri senin için derledik.

1. Yana doğru uyumak: Yapılan araştırmalar bir takım uyku alışkanlıklarının 'gece çizgilerine' yol açtığını göstermiş. Bu kırışıklıklar, uzun süre aynı şekilde yüzüne yastıkla baskı yaptığında meydana geliyor. Çözüm: İlk önerimiz, sırt üstü uyumayı alışkanlık haline getirmen. Yastık kılıfını ise iğek bir yastık kılıfı ile yenilemeyi deneyebilirsin. 

2. Güneş korumasız dolaşmak: Ne yazık ki kış ayları bile güneşin zararlı ışınlarından cildini korumuyor. Günün her anında kendini güneş ışınlarından koruyarak tam koruma sağlamalısın. Çözüm: Günlük nemlendiricinin içine güneş koruması eklemeyi deneyebilirsin.

3. Çok fazla pudra kullanmak: Pudra cilt görünümünü matlaştırır ve kuru görünüm sağlar. Kuru ciltler ise yorgun ve yaşlı gözükmeye meğillidir. Çözüm: Pudra yerine nemlendirici özelliğe sahip BB kremleri dene.

4. Fazla mimik yapmak: Gözlerini sıklıkla kısmak, kaşlarını çatmak gibi belli ifadeleri sıklıkla yapmak cildinin erken kırışmasına neden olur. Tabii ki duygularını kontrol etme, ama yüzünü kırıştırmamaya da dikkat et!

Güzellik Rehberi

Advertisement