Hakkımızda | Yeni Rehberim

Yeni Rehberim.Com Tüm Türkiye'yi kapsayan bir online rehber sitesidir. Yeni Rehberim.Com amacı, Türkiye'deki tüm kurum, kuruluş, ve firmaların iletişim bilgilerini, en güncel haliyle ve ücretsiz olarak kullanıcılarının istifadesine sunmaktır. "Türkiye'nin en kapsamlı rehberi" olma iddiası ile 2018 yılında yayına başlayan sitede hali hazırda 81 il ve 958 ilçede yer alan binlerce semt, mahalle, sokak ve cadde üzerindeki 3 milyondan fazla firma, kurum, kuruluş ve mekana ilişkin iletişim bilgileri yer alması hedeflenmektedir..

Yeni Rehberim.Com 'da bulunan bütün bilgiler ilgili Ticaret odalarından, Resmi Devlet kurumu web sitelerinden ve Resmi yetkili kaynak referans web sitelerden alınmıştır. Örneğin; Okullar için Milli Eğitim Bakanlığı Resmi websitesi referans olarak kullanılmıştır, ya da örneğin Anahtarcılar ve Çilingirler için ticaret odaları resmi websiteleri referans olarak kullanılmıştır. bilgilerin doğruluğunu kullanıcı kontrol etmekle yükümlüdür. Yeni Rehberim.Com bilgilerin doğruluğunu kontrol etmekle yükümlü değildir.

Yeni Rehberim.Com'da adres, telefon, fax, email, web sitesi gibi iletişim bilgilerine ilave olarak, eklenen her kayda ilişkin bir koordinat bilgisine mutlaka yer veriliyor. Bu sayede hangi ilde kaç lise yada cami olduğunu, hangi sokakta hangi firmaların olduğunu biliyor ve ziyaretçilerimizin kullanımına sunuyoruz. Yeni Rehberim.Com'daki interaktif haritalar tüketiciye ulaşmak istediği işletmenin adresine nasıl gideceği konusunda yol gösteriyor, ziyaretçiler ayrıca herhangi bir noktadan işletmeye nasıl gidilebileceğini yol tarifi sayfalarından öğrenebiliyor. Yeni Rehberim.Com, kayıtlı işletmelere katalog yada tanıtım videoları yükleyerek müşterilerine kendilerini daha iyi tanıtma imkanı veriyor.

Verilerimizi nasıl topluyor ve güncelliyoruz
Verilerimizi, ticaret odaları, ticaret sicil gazetesi, devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları, web siteleri, üye veri girişleri vb. pek çok kaynaktan topluyoruz. Bu verileri analiz ediyor, periyodik olarak güncelliyoruz. Verilerimizi ve güncelleme metodlarımızı devamlı olarak takip ediyor ve geliştiriyoruz. Veri toplama ve güncelleme çalışmaları neticesinde veritabanımız her gün büyüyor ve güncelleniyor. Yeni Rehberim.Com'un nihayi hedefi tüm Türkiye'yi kapsayan en detaylı, yerel rehber veritabanını oluşturmak.