salatı tefriciye faziletleri, salatı tefriciye ezberle, salatı tefriciye okuyanlar, salatı tefriciye nedir, salatı tefriciye hangi gün başlanır, 4444 salatı tefriciye duası diyanet, salatı tefriciye mucizeleri, salatı tefriciye abdestsiz okunur mu

Salavatı Tefriciye

Bu Salavat-ı Şerife şöyle okunur:

Önce ihlas ile 21 defa ” Estağfirullah el- Azim ve etubu ileyh” diye istiğfar edilir.

Sonra Salavat-ı Şerife okunmaya başlanır.

Okuma esnasında yüzünüz kıble’ye dönük olursa daha iyi olur. Ayrıca okuyuş sırasında zihnimizin başka şeyle meşgul olmaması için gözlerinizi kapatın.

Yorulduğunuz zaman dinlenin , sonra devam edin.

Okunacak adedin tam olmasına dikkat edin. Çünkü adetler tıpkı bir kilidin anahtarı gibi önemlidir.

Salavatı Tefriciye ' den Önce 100 Kere Okunacak Salavat : İNNALLAHE VE MELAİKETEHU YUSALLUNE ALENNEBİYYİ, YA EYYUHELLEZİNE AMENU SALLU ALEYHİ VE SELLİMU TESLİMA

Selati Tefriciye Okunuşu;

“Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

Kerametleri : 

 • 21 Defa Zenginlik
 • 41 Defa Üzüntü
 • 11 Defa Geçim Derdi
 • 1000 ( Bin ) Defa Derece Artar
 • 4444 Defa Dilekleriniz

Selati Tefriciye Anlamı

“Allah’ım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

İmam Kurtubi rahmetullahi aleyhi hazretleri bu konuda şöyle buyurmuşlardır.

Bir mü’min ,çok önemli bir işinin gerçekleşmesi veya devamlı belanın ortadan kalkmasına vesile olması için Salat-ı Tefriciye’yi 4444 defa okumalıdır. Hiç süphesiz ki Cenab-ı hakk, kulunun niyyet ettiği şeye onu muvaffak kılar, matlubuna ulaştırır. Her gün 41 defa okuyan kimsenin kalbinen Allah-ü Teala sıkıntıyı giderir. bağlı işlerini açar. Ve gelecek zararları ondan uzaklaştırır. Rızkına bolluk verir.

Şeyh Muhammed Tunusi şöyle buyurmuşlardır:

Kim salat-ı tefriciye’yi her gün 21 defa okursa, sanki rızkı semadan yağmur gibi yağar, yerden de nebat gibi biter.

İmam Deyruni Rahmetullahi Aleyh hazretleri şöyle buyurmuşlardır:

Bir mü’min her beş vakit namazdan sonra bu salavat-ı şerifeyi 11 defa okursa rızkı kesilmez,maddi ve manevi yüce mertebelere ulaşır.

Selati Tefriciye Neden Okunur ?

Selati Tefriciye duası, birçok ihtiyaç ve problemlerden çarçabuk kurtulmak amacı ile okunur. Okunma amaçları;

 • Allah'ın Rızası için okunmalıdır
 • Hastalık
 • Gam ve keder
 • Sıkıntı
 • Üzüntü
 • Uğranılan haksızlıktan kurtulmak
 • Zulüm

Borçtan kurtulma gibi nedenler olarak sıralanabilir. 

Bu sıralanan sıkıntılardan kurtulmak için selati terficiye duası bol bol okunursa, okunan selavatın hikmeti ile ve Allah’ın izniyle kişi her türlü sıkıntısından kurtulur. Ancak bu dua Allah’a samimiyet ve inanç içinde okunmalı ve beklentiler yalnızca Allah’tan dilenmelidir. Bu dua sayesinde çoğu kişi isteğine nail olmuş, borç ve hastalık gibi birçok sıkıntısından kurtulmuştur.

Selati Tefriciye duasının 4444 defa okunmasının çok faziletli olduğu bilinmektedir. 4444 defa okumak kişi için zor olacağından başka insanların yardımı ile okumak gerekir. Dualardan istenilen etkiyi alabilmek için duanın kaç kere okunması gerekiyorsa o sayıda okumak ve diğer koşullara da uymak önemlidir.

salatı tefriciye faziletleri, salatı tefriciye ezberle, salatı tefriciye okuyanlar, salatı tefriciye nedir, salatı tefriciye hangi gün başlanır, 4444 salatı tefriciye duası diyanet, salatı tefriciye mucizeleri, salatı tefriciye abdestsiz okunur mu