Kullanım Koşulları

Yeni Rehberim.com kullanım şartları

Yasal Uyarı / Bildiri !
  • Yeni Rehberim.com bir Türkiye Firma Rehberi / Türkiye İşletme Rehberi sitesidir.
  • Yeni Rehberim.com ' da yayınlanan bilgiler Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanan kamuya açık işletme kuruluş ve faaliyet bilgileri, işletmenin kendi yayınladığı kamuya açık kurumsal internet sitesi, Ticaret Odası, Mesleki Odalar, Mesleki Birlikler, işletmenin kendisi tarafından sağlanan bilgilerden derlenerek oluşmaktadır.
  • Yeni Rehberim.com internet sitesi, sahibi veya yöneticilerinin; site içerisinde yayınlanan işletmeler ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.
  • Yeni Rehberim.com site üzerindeki bilgilere dayalı yapılan ticari anlaşmalarda taraflara kesinlikle bir garanti veya güvence vermemektedir.
  • Yeni Rehberim.com sitesi içerisinde yayınlanan işletmelerin iletişim ve genel bilgileri hiçbir şekilde herhangi (resmi veya gayri resmi) bir konuyla ilgili kullanılmak üzere resmi bir kuruluşun, işletmenin bağlı olduğu mesleki oda veya kurumun vereceği bilgi/belge yerine geçmez ve resmi hiçbir geçerliliği yoktur.
  • Yeni Rehberim.com yayınlan bilgilerin güncelliğini garanti etmez, doğruluk, tamlık ve kullanılırlığını değerlendirmek yalnızca kullanıcının sorumluluğundadır.
  • Yeni Rehberim.com üzerinden yayınlanan işletme ve ziyaretçi arasında herhangi bir ödeme/tahsilat/satış işlemi veya para transferi teknik olarak mümkün değildir.
  • Yeni Rehberim.com 'da yayınlan işletmelerin ticari faaliyeti esnasında müşteri ilişkileri veya satış pazarlama usulleri/teknikleri Yeni Rehberim'i hiç bir surette bağlamamakta/ilgilendirmemektedir.

https://www.Yeni Rehberim.com/ adresinden yayın yapan bu internet sitesini kullanmadan önce lütfen kullanım şartlarını dikkatle okuyun. 

Yeni Rehberim.com internet sitesini ziyaret etmek ve kullanmakla, sitenin kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız. 

- Kullanım şartları 

Yeni Rehberim.com ücretsiz bir telefon rehberidir. 

Yeni Rehberim.com internet sitesi sahibi ve yöneticilerinin; site üzerinde tanıtılan kurumlar ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. 

(Yeni Rehberim.com, site aracılığıyla yapılan ticari anlaşmalarda taraflara garanti veya güvence vermemektedir.) 

- Yeni Rehberim.com telif hakları 

Yeni Rehberim.com internet sitesi yazılımı, görsel tasarımı, sitede yer alan yazılı ve görüntülü fikir ürünleri telif hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca güvence altındadır.  Yeni Rehberim.com internet sitesindeki herhangi bir içeriği, yazılı/görsel öğeyi, tasarım veya yazılım kodunu site sahibinin yazılı izni olmaksızın kısmen veya tamamen kopyalamak anılan yasanın ilgili maddelerine göre suç teşkil eder. Yasaları bilmemek cezaya engel değildir. Yasayı bilerek veya bilmeyerek ihlal edip kopyalama yapmış olanlar hakkında, uyarı yapılmaksızın yasal takip başlatılmaktadır.

İnternet Sitesi Kullanım Sözleşmesi

1- Sözleşmenin amacı, bir taraftan tüm hakları mahfuz bu www.Yeni Rehberim.com internet sitesi (bundan sonra Yeni Rehberim.com olarak anılacaktır), diğer taraftan Yeni Rehberim.com'u kullanacak olan veya kullanmakta olan kullanıcılar (bundan böyle Kullanıcı olarak anılacaktır) arasında, internet sitesi'nin kullanımının tabi olduğu şartları ve hükümleri belirlemek ve bağlayıcılığını ve yürürlüğünü sağlamaktır. 

2- www.Yeni Rehberim.com internet adresinden yayın yapan bu internet sitesini kullanmakla, Yeni Rehberim.com'un aşağıda belirtilen "sitenin kullanımına ilişkin şartlarına, hükümlerine ve site ile ilgili bütün cari kanunlara, yönetmeliklere ve mevzuata" uyacağınızı açıkça kabul etmiş sayılıyorsunuz. 

3- Yeni Rehberim.com sahibi/sahipleri; güncel kalmak amacı ile bu sitede ve güncellemeler nedeni ile sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin yeni haliyle siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. 

4- Yeni Rehberim.com'da yer alan tüm kurum ve kuruluşlara ait görsel öğeler, bilgiler ve açıklamalar Arama motorlarından, ilgili Ticaret odalarından, Resmi Devlet kurumu websitelerinden ve Resmi yetkili kaynak referans websitelerden alınmıştır. Örneğin; Okullar için Milli Eğitim Bakanlığı Resmi websitesi referans olarak kullanılmıştır  ( örnek için tıklayınız ), ya da örneğin Gıda firmaları için ticaret odaları websiteleri  ( örnek için tıklayınız ) ya da firmaların resmi websiteleri referans olarak kullanılmıştır. Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerdeki hatalardan ve zamanla meydana gelebilecek değişikliklerden Yeni Rehberim.com sitesi ve bilgileri verilen firma sorumlu değildir. 

Yeni Rehberim.com'un, sitede yer alan kurum ve kuruluşlar ile hiçbir bağı yoktur. Kullanıcı Bilgilerin doğruluğunu kontrol etmekle yükümlüdür. FiBiBiBA.Com bilgilerin doğruluğunu kontrol etmekle yükümlü değildir.

5- Kullanıcı, Yeni Rehberim.com'un indirilmeye müsait dosyalarının her türlü kötü ve zarar verme amaçlı kodlardan veya materyallerden arındırılmış olduğunu garanti etmediğini kabul eder. Bu tip kötü ve zarar verme amaçlı kodların veya materyallerin önlenmesi, veri giriş–çıkışlarının doğruluğu veya herhangi bir kayıp verinin geri kazanılması için gereken tüm yazılım ve donanım ihtiyaçlarını karşılamak, bakımını ve güncellemelerini yapmak tamamen Kullanıcı'nın sorumluluğundadır. Bu tür kötü amaçlı kodlar veya materyaller, veri yanlışlıkları veya kayıplarından dolayı Kullanıcının veya üçüncü şahısların uğrayabileceği hiçbir zarardan Yeni Rehberim.com sorumlu değildir. 

6- Kullanıcı, Yeni Rehberim.com'un kullanımından doğan tüm sorumluluğu ve riski üstlendiğini kabul eder. Yeni Rehberim.com siteyi ve içeriğine dâhil tüm unsurları "OLDUKLARI GİBİ" sağlamaktadır ve Yeni Rehberim.com hakkında veya Yeni Rehberim.com yoluyla sağlanan hiçbir servis, bilgi veya site içeriğine dâhil herhangi bir unsur veya sitenin herhangi bir şekilde kullanımı hakkında açık veya dolaylı garantiler sağlamamaktadır. Yeni Rehberim.com yoluyla sağlanan tüm düşünce, tavsiye, hizmet veya diğer bilgi ve materyalin doğruluk, tamlık ve kullanılırlığını değerlendirmek yalnızca Kullanıcının sorumluluğundadır. 

Kullanıcı Yeni Rehberim.com'un kullanımı ile bağlantılı olarak şunları yapmayacağını kabul etmektedir: 

Yürürlükteki hiçbir Türkiye Cumhuriyeti yasasını, uluslararası sözleşmeyi veya diğer herhangi bir devletin yasalarını herhangi bir şekilde ihlal etmeyeceğini, 

Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına, Türkiye Cumhuriyeti'nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelere, diğer uluslararası sözleşmelere ve diğer ülke yasalarına aykırı, zararlı, tehdit, hakaret ve sövme içeren, suistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, kötüleyici veya başka birinin gizlilik haklarını ihlal edebilecek şekilde veya diğer herhangi bir biçimde Kullanıcının hukuki ve cezai sorumluluğunu gerektiren hiçbir mesaj, bilgi, veri, metin, yazılım veya imajlar veya diğer herhangi bir tür materyali iletmeyeceğini, 

Yeni Rehberim.com'un sahibi/sahipleri, görevlileri veya host'unu da kapsayan ancak bununla sınırlı olmayarak, herhangi bir kişi veya işletmeyi o kişi veya işletmenin temsilcisiymiş gibi 3. şahıslar nezdinde temsil etmeyeceğini veya yanıltıcı ve halkın kafasında iltibas yaratabilecek biçimde bu kişi ve işletmeler ile ilgisi olduğunu ifade etmeyeceğini, 

İnternet sitesi içeriğine Yeni Rehberim.com görevlilerinin veya diğer gerçek veya tüzel kişilerin ilettiği metin, resim, grafik, tescilli markalar, ticari ünvanlar ve isimler gibi ve bunlarla sınırlı olmayarak Yeni Rehberim.com'un içeriğine dâhil edilen herhangi bir materyali değiştirmeyeceğini veya silmeyeceğini, 

Her türlü kötü amaçlı yazlım ve materyalleri yerleştirmeyeceğini veya iletmeyeceğini, 

Yeni Rehberim.com'un iletişim özelliklerini, sitenin kaynaklarını herhangi bir yöntemle diğer Kullanıcıların elde edebilmesini kısıtlayacak biçimde kullanmayacağını, 

Hiçbir talep edilmeyen reklâm, promosyonel materyal, zincir mektuplar veya başka herhangi bir biçimde ticari amaçlı metin, resim, ses, grafik ve diğer her türlü materyali yerleştirmeyeceğini veya iletmeyeceğini, 

Çerçeveleme veya benzer seyir teknolojilerini kullanarak Yeni Rehberim.com'u kendi amaçları doğrultusunda yönlendirmeyeceğini veya başka bir biçimde görüntülemeyeceğini, 

Yeni Rehberim.com sayfalarını kişisel kullanımı dışında ziyaret etmeyeceğini, görüntülemeyeceğini ve kişisel kullanımı dışında kopyalama hakkına ve yetkisine sahip olmadığını, 

Yeni Rehberim.com'un kendisine bu konuda yazılı olarak yetki vermedikçe, Yeni Rehberim.com'daki bilgi ve içeriği, etkinlikleri izlemek ve tanıtıcı bilgiler almak, ticari veya ticari olmayan olmayan kişisel kullanım amaçları dışında herhangi bir amaçla kopyalamayacağını, yüklemeyeceğini, yayınlamayacağını, değiştirmeyeceğini, türev eserler yaratmayacağını, bunları kamuya teşhir etmeyeceğini veya başka bir şekilde dağıtmayacağını da kabul etmektedir. 

- Kullanıcı, Yeni Rehberim.com'un çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yordam kullanmayacağını, Yeni Rehberim.com'un açık ve yazılı izni olmadan herhangi bir robot, örümcek veya başka otomatik aletler ya da manuel işlemler kullanmayacağını, Yeni Rehberim.com'un altyapısı üzerine makul olmayan veya orantısız büyüklükte yük getiren herhangi bir işlem yapmayacağını kabul ve taahhüt eder. 

7- Kullanıcı, Yeni Rehberim.com'a yüklediği yazılı ve görsel öğeler, kurum ve kuruluşlarla ilgili yorum, tavsiye, öneri, şikayet ve eleştiriler veya telif hakkına konu olan veya benzeri içeriklerin, üçüncü şahısların telif haklarına veya başka haklarına (özel hayatın gizliliği veya ifşayı men etme hakları gibi) tecavüz veya bu hakları ihlâl etmediğinden emin olduğunu kabul etmektedir. Kullanıcı, bu hak ihlalinden doğacak maddi manevi bütün sorumluluğun kendisinde olduğunu da kabul eder. Bir kullanıcının Yeni Rehberim.com'u yasadışı bir hak tecavüzünün veya hak ihlâlinin bir aracı olarak kullandığı konusunda ilgili telif hakkı sahibinin veya onun temsilcisinin Yeni Rehberim.com'a bildirimde bulunması ya da bunun bir mahkeme kararıyla veya ilgili kullanıcının ikrarıyla sabit olması halinde, ihlâlde bulunan kullanıcının Yeni Rehberim.com'a erişim ve/veya kullanım hakları iptal edilecektir. Yeni Rehberim.com'un ileri sürülen hak tecavüzü veya hak ihlâlinin gerçekten yapıldığına inanması halinde, kendi mutlak takdirine göre, o kullanıcının Yeni Rehberim.com'a erişim veya kullanım haklarını böyle bir bildirim, mahkeme kararı veya ikrardan önce de iptal etme hakkı saklıdır. 

8- Yeni Rehberim.com, İnternet sitesi'nin kullanımından kaynaklanan hiçbir hukuk ve ceza davasının muhatabı değildir. Yeni Rehberim.com, Kullanıcıların veya üçüncü şahısların fiillerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir ve tutulamaz. 

9- Kullanıcı bu sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerine uymadığı takdirde meydana gelecek her tür hukuki sorunda tüm sorumluluğu kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcının bu yükümlülüklere uymamasından dolayı uğrayabileceği her türlü zarardan, her türlü dava ve talepten tamamen Kullanıcı sorumludur. 

10- Yeni Rehberim.com'un sorumluluğunun sınırları 

Yeni Rehberim.com hiçbir durumda şunlardan sorumlu olmayacaktır: 

Yeni Rehberim.com içindeki hatalar, atlamalar veya diğer kusurlardan ve/veya Yeni Rehberim.com yoluyla indirilen materyal veya bilgilerden kaynaklanan herhangi bir talepten sorumlu olmayacaktır. 

Kullanıcı, Yeni Rehberim.com'a erişimi ve Yeni Rehberim.com'u kullanımı nedeniyle bu sözleşmenin herhangi bir maddesini ihlal ederse bu ihlalden kaynaklanan dava harç ve masrafları ile avukatlık ücretleri de dâhil olmak üzere, tüm kayıp, harcama, zarar ve masraflardan sorumludur. Yeni Rehberim.com hiçbir şekilde bu sayılanlardan sorumlu değildir. 

Yeni Rehberim.com, bir yargı merciinin kararı veya Yeni Rehberim.com'un bunu gerekli görmesi halinde, Kullanıcının hesabının yasadışı eylemler için kullanıldığını tespit etmesi veya bunu haklı gösterecek inandırıcı kanıtların varlığı halinde, mevcut Kullanıcı bilgilerini açıklama hakkını saklı tutar. 

Herhangi bir kullanıcının küçük düşürücü, haysiyet kırıcı, hakaret içeren, ya da yasal olmayan davranışlarından dolayı Yeni Rehberim.com ve sahipleri sorumlu tutulamaz. 

Kullanıcı ile Yeni Rehberim.com üzerinde bulunan veya Yeni Rehberim.com yoluyla Kullanıcının ilişki kurduğu herhangi bir 3. kişi veya kurum ile olan hizmetlerin sunumu ve bunların ödenmesi ve diğer herhangi bir hüküm, şart, garanti ve temsil ile ilgili olarak Kullanıcının katılımı, yazışması veya iş ilişkileri ve diğer her türlü ilişkisi yalnızca Kullanıcı ile 3. kişi veya kurum arasındadır. Kullanıcı, böyle bir ilişkinin sonucu olarak uğranan herhangi bir kayıp, zarar veya diğer herhangi bir çeşit talepten ve meseleden Yeni Rehberim.com'un sorumlu olmadığını kabul eder. 

Kullanıcı, Yeni Rehberim.com üzerindeki bağlantıların kaynakları üzerinde Yeni Rehberim.com'un hiçbir kontrolü olmadığı için, Yeni Rehberim.com'un bağlantıların gösterdiği internet sitelerinin veya kaynakların ulaşılabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu internet siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklâm, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca Yeni Rehberim.com'un, böyle herhangi bir internet sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan veya neden olunduğu iddia olunan herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder. 

Yeni Rehberim.com; Yeni Rehberim.com kullanıcıları, reklamcıları ve/veya sponsorlarının Yeni Rehberim.com hizmetiyle ilgili ya da kullanıcının Yeni Rehberim.com'u ve/veya hizmetini kullanmalarıyla ilgili fiil, ihmal ve davranışları için her türlü sorumluluğu reddeder. 

Yeni Rehberim.com; herhangi bir etkinliği organize eden kişiler, icracılar, kurumlar veya başka üçüncü şahısların Yeni Rehberim.com'la bağlantılı veya Yeni Rehberim.com'a atıfta bulunan ürünleri, hizmetleri, fiil veya ihmalleri nedeniyle de sorumlu tutulamaz. 

Yeni Rehberim.com, Sitenin kesintisiz veya hatasız olacağını ya da Yeni Rehberim.com'un veya içeriğinin kullanılmasıyla ya da Yeni Rehberim.com'a bağlantı yapılmasıyla belirli sonuçların elde edileceğini garanti etmez. Yeni Rehberim.com ve içeriği site ziyaretçileri tarafından yüklenmektedir, "olduğu gibi" ve "mevcut haliyle" esasında sunulmaktadır. Yeni Rehberim.com, sitenin belirli bir amaca uygunluğu ve ticari değerine ilişkin garantiler de dahil her türlü başka aleni veya zımni garantiyi reddeder. Yeni Rehberim.com, bunlarla sınırlı kalmaksızın ve fakat, doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, Yeni Rehberim.com'un kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz. 

Yeni Rehberim.com, bu tip zararların olabileceği kendisine önceden bildirilmiş olsa bile, kâr kaybı da dahil dolaylı, arızi ve özel zararlar veya netice kabilinden doğan zararlar veya cezai tazminatlar için kullanıcılara, kurum ve kuruluşlara karşı hiçbir durumda sorumlu tutulamaz. İş bu kullanım koşullarının hükümlerinden birinin ilgili mahkeme tarafından ilgili mevzuata aykırı bulunması halinde söz konusu hüküm mevzuata uygun olan ve sorumluluğu en fazla sınırlayan hali ile geçerli sayılacak ve Yeni Rehberim.com'un sorumluluğu buna göre belirlenecektir. Kullanıcılar, Yeni Rehberim.com'u kullanmakla, Yeni Rehberim.com hakkında veya Yeni Rehberim.com ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılırlar. 

11- Bu sözleşmeden doğan taraflar arasındaki uyuşmazlıkların çözümünde, sözleşmenin bütününün veya kısımlarının uygulanmasında ve yorumlanmasında Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve mevzuatı geçerli olacaktır. Taraflar bunu kayıtsız ve şartsız kabul ederler. 

Bu sözleşmeden doğan taraflar arasındaki uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri yetkili olacaktır. 

12- Yeni Rehberim.com'un bu sözleşmenin herhangi bir maddesinin uygulanmasını talep etmesindeki eksikliği herhangi bir hüküm veya haktan vazgeçtiği anlamına gelmez. 

14- Ne taraflar arasındaki davranış biçimi ne de ticari uygulamalar, örfler ve adetler bu sözleşmenin herhangi bir hükmünün değiştirilmesi için " Yeni Rehberim.com'un sözleşmeyi değiştirme hakkı saklı kalmak kaydıyla" herhangi bir rol oynamayacaktır.